יום ראשון, 28 באוקטובר 2018

החדשות הטובות של ישראל 28 באוקטובר 18.


במהדורת 28 באוקטובר של החדשות הטובות של ישראל, נקודות השיא כוללות:

• מחקר ישראלי צופה עלייה משמעותית בתוחלת החיים.
• יחידת העילית של צה"ל סייעה לירדן במבצע ההצלה.
• ביקור ראשון בעומאן על ידי מנהיג ישראלי ב -22 שנים.
• החברה הישראלית בחנה בהצלחה את המכשיר להסרת פלסטיק מאוקיינוסים.
• איש עסקים ישראלי קיבל את מסדר האימפריה הבריטית.
• אלון דיי הוא נציג ישראלי ששוב אלוף אירופה של NASCAR.
• בית כנסת בגולן נבנה מחדש, 1200 שנה לאחר שרעידת אדמה הרסה אותו


הישגים רפואיים של ישראל

התחדשות השרירים. דיווחתי בעבר על ההתאוששות מפציעה בשרירים של חולים עם החלפת מפרק הירך שטופלו בתאי גזע PLX-PAD מהפלוריסטם הישראלי. נתוני המעקב אישרו כעת את התוצאות, והניסויים המורחבים של Phase III נתמכים על ידי תוכנית Horizon 2020 האירופית.

מפה של חלבונים טובים ורעים. חוקרים באוניברסיטת בן גוריון זיהו חלבונים מסוימים בגוף האדם שהם המפתח להתקדמות או למניעת מחלות כגון סרטן. הם מיפו חלבון אינטראקציות ובטוחים שהם יכולים לפתח טיפולים חדשים עבור מחלות אלה.

חי עד 200 ומעבר.הביוטכנולוגיה הישראלית מפתחת טכנולוגיית תאי גזע אשר עשויה להרחיב את חיי האדם הפרטיים הרבה מעבר למה שניתן כיום להעלות על הדעת. מחקר בינלאומי חדש צופה כי תוחלת החיים בישראל תעלה ל -84.4 ב -2040, וייתן לישראל ציון עולמי של 7 (כיום 13).

מרכז הלב החדש מכפיל את יכולת הטיפול. במרכז הלב "הדסה עין כרם" הוקם מרכז לבבי חדש בסך 10 מיליון דולר. המרכז יותר ממכפיל את יכולת המחלקה לטיפול בחולי לב עם 32 מיטות לב נוספות, 11 מיטות לאחר לידה ו -11 חדרים פרטיים לטיפול נמרץ.

הצלחה בניתוח לב השני עבור התינוק הסורי. כתבתי קודם (31 בדצמבר) על תינוק חולה, שנולד לפליטים סוריים בקפריסין, מועבר לישראל לצורך ניתוחי לב דחופים. כעת הוא עושה התאוששות טובה ויציבה בבית החולים שיבא לאחר ניתוח לב שני.

הישאר בריא, הדרך הישראלית. סרטון זה מדגיש שבע דרכים שבהן הישראלים מתעמלים כדי להישאר בכושר ובריא.

תחשוב חיובי כדי לנצח את הסרטן. דיווחתי קודם כי חוקרי הטכניון הוכיחו שלרגשות חיוביים יש יכולת לכווץ גידולים. הנה עוד כמה מאמרים על המחקר שלהם.

בדיקות שתן חכמים. דיווחתי בעבר (22 באפריל) על הסטארט-אפ הישראלי Healthy.io המאפשר לחולים לבדוק את השתן שלהם בבית, באמצעות מצלמה חכמה. חולים עם מחלת כליות (למשל) יכולים לעקוב מקרוב אחר מצבם. סימנס Healthineers כעת שותפות Healthy.io לספק ערכות בדיקה.


ישראל מקובלת וגלובלית

תמיכה למשפחות של חולה סרטן. רשת תמיכה לסרטן בישראל (ICSN) מציעה לחולי סרטן ולמשפחותיהם את התמיכה הדרושה להם כדי לעמוד באתגרי הסבל באמצעות טיפולים סרטניים מכאיבים. ICSN ו -2,000 המתנדבים שלה סייעו ליותר מ -11,000 משפחות מלהעניק מעליות כדי לסייע לגישה לרופאים מובילים.

אישה בדווית מצטרפת ליחידת ההצלה של המשטרה הישראלית. כללתי בעבר מאמרים על נשים מוסלמיות בדוויות המשתלבות בחברה הישראלית. עכשיו, רנא ג'בויה, תושבת הכפר אל-פרעה שבדרום הנגב, הפכה לנשיאת הבדווים הראשונה בישראל שהצטרפה לצוות החילוץ של משטרת ישראל.

ערבייה ישראלית יוצאת לסטנפורד. ערביי מירה שלאה רכשה את תואר ראשון באוניברסיטת חיפה ואת הדוקטורט שלה במדעי המחשב בטכניון. כעת היא עושה מחקר פוסט-דוקטורט בגיאומטריה חישובית באוניברסיטת סטנפורד, קליפורניה.

צה"ל מסייע בהצלת הירדן הירדני. צה"ל שלח את יחידת החילוץ וההצלה שלו לירדן כדי לסייע במבצע ההצלה לאחר שאוטובוס תיירים פגע במבול הזרימה ליד ים המלח. הם הציבו ציוד הצלה, הקימו צוות פיקוד קרקעי והאיר את השטח מהאוויר.

שגרירות ישראל ברואנדה. ישראל תפתח שגרירות במדינת רואנדה שבמרכז אפריקה, בבירתה, קיגאלי. על אף ששתי המדינות מקיימות יחסים דיפלומטיים במשך שנים, התקיימו מגעים קודמים באמצעות שגרירות ישראל באדיס אבבה שבאתיופיה.

סמנכ"ל הסינים מבקר בישראל. סגן נשיא סין, וואנג קישן, ערך ביקור חשוב בישראל. לאחר פגישה עם נשיא המדינה וראש הממשלה, הוא נשא דברים למפגש הרביעי של הוועדה המשותפת לישראל-סין בנושא שיתוף פעולה חדשני. הוא חתם גם על שמונה הסכמי מדע וטכנולוגיה משותפים.

תודה שעזרת להציל את הבנים התאילנדים. שגריר תאילנד בישראל, פנפראפה וונגקוביץ, הודה למקסטק הישראלית על טכנולוגיית התקשורת שלה, המשמשת להצלת הנערים התאילנדים בתחילת השנה. היא גם הודתה לישראל על "צוות חיל הים המיוחד שלה וקסדות הצלילה המקצועיות שלה כדי לסייע במבצע".

שגריר חדש של גואטמלה. מוזיאון ידידי ציון אירח את שגריר גואטמלה החדש בישראל, מריו בוקארו, בעקבות הצגה רשמית לנשיא ראובן ריבלין. גוואטמלה הייתה תומכת חזקה של ישראל באו"ם בשנים האחרונות והעבירה את שגרירותה לירושלים.

ביקור ראש ממשלת ישראל בעומאן. ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו ואשתו, שרה, עשו ביקור "לא כל כך סודי" בעומאן - הראשונה של מנהיג ישראלי ב -22 שנים. הוא שוחח על תהליך השלום עם הסולטן קאבוס בן סעיד. ראה את הווידאו יוצא דופן של האירוע על ערוץ הטלוויזיה הרשמי של עומאן.


מדע וטכנולוגיה

לשכור מעבדה חלל ישראלית. עבור חלק זעיר מתקציב הפיתוח עבור טיפול חדש, ניתן כעת להשכיר את אחד "minilabs" המקיף של SpacePharma של ישראל במשך עד שישה חודשים. לקוחות מפעילים ניסויים באפס הכבידה על ידי שלט רחוק מכדור הארץ. SpacePharma יש שני minilabs בגודל זעיר חלב כבר בפעולה.

באמצעות AI כדי למצוא עבודה. סטארט-אפים ישראליים מסייעים לחברות טכנולוגיה למצוא עובדים מוכשרים באמצעות אינטליגנציה מלאכותית (AI). מרכז המחקר והפיתוח בתל אביב פיתח שאלון ואלגוריתם הסורק את האינטרנט ומתאים לטביעת הרגל הדיגיטלית של המועמד במפרט העבודה ובאתוס החברה.

אספקה ​​של  שעה עם AI ורובוטים. רובוטיקס בישראל השיקה שירות המאפשר לקמעונאים קטנים אפילו להציע משלוחי מזון לפי שעה, לפי דרישה, לצרכנים. רובוטים במחסני אחריות חברתית באזורים עירוניים משתמשים בבינה מלאכותית כדי לאחזר תוצרת לבני אדם לארוז. רובוטים ואז שולחים פקודות.

תל אביב ושיקגו זוג לחדש. אוניברסיטת תל-אביב משתפת פעולה עם אוניברסיטת שיקגו, אוניברסיטת אילינוי ואוניברסיטת נורת'ווסטרן כדי להקים את המכון לשיתוף דיסקברי (DPI) במרכז שיקגו. DPI יתמקד במחקר וחדשנות לתוך האבטחה הקיברנטית, AI, נתונים גדולים וביטחון מזון.

פונג'אב מבקש עזרה ישראלית למחזור מים. שר האוצר של פנג 'אב, סרן אמרינדר סינג, קיים שיחות רבות בירושלים עם שר האנרגיה והמים של ישראל, יובל שטייניץ, בנושא ניהול המים להגברת שימור המים בפונג'אב. נחתם ארבעה חוזים של הבנות.

צב הקדוש של SODASTREAM" מנקה את הים מפסולת פלסטיק. SodaStream (כיום חלק PepsiCo) השיקה "צב קדוש" - מתקן 300m שמשחזרת פסולת פלסטיק מן המים הפתוחים. במהלך הניסוי של 4 ימים, המכשיר תפס טונות של פסולת צף בים הקריבי, מול חופי Roatán, הונדורס.

הטכנולוגיה הישראלית השתמשה במשימות הצלה של פלורידה. דיווחתי בעבר על אדגיבי ישראל, אשר יישום התגובה הראשונה הצילה חיים לאחר הוריקן אירמה ואת שריפות קליפורניה. אדגיביס 'מוגברת מציאות (AR) המערכת שימש לאחרונה במהלך ההוריקן מיכאל, על ידי צוותי תגובה בפלורידה מיזורי.

אלכססה - ואקום חותם התותים שלי. "המטבח הסילו" הישראלי מפתחת מערכת מיכלי ואקום למזון ואקום, המרחיבה את חיי המזון עד 5 פעמים. סילו התכוונה לגייס 80,000 דולר על קיקסטארטר, אבל אחרי 10 ימים בלבד היא התחייבה בשווי של יותר מחצי מיליון דולר. וידאו אינפורמטיבי מאוד.


כלכלה ועסקים

שליחות ישראל הראשונה של מושל ניו ג'רזי. מושל ניו ג'רזי, פיליפ דנטון מרפי, ביקר בישראל במשימתו המסחרית הראשונה לחזק את הקשרים הכלכליים והטכנולוגיים בין מדינתו למדינת ישראל. נחתם הסכם חדש שמטרתו לשלש את הסחר השנתי הנוכחי בין שתי המדינות.
https://www.timesofisrael.com/new-jersey-israel-sign-accord-to-boost-tech-economic-cooperation

OBE לאיש עסקים ישראלי. חיים שני, יו"ר המרכז הישראלי לטכנולוגיה בישראל, ימונה למפקד כבוד של מסדר האימפריה הבריטית (OBE). שגריר בריטניה בישראל, דוד קוארי, אמר כי "חיים סייע לשנות את שותפות הטכנולוגיה בין שתי המדינות".

החברות הרב לאומיות המובילות משקיעות בקרן הישראלית. צוות 8 של ישראלים (שהוקם מיחידת הביטחון לשעבר של צה"ל 8200) הקים קרן שנייה בהיקף של 85 מיליון דולר לטכנולוגיות וסטארט-אפים המתמקדים בנתונים גדולים ובינה מלאכותית. היא משכה 14 חברות רב לאומיות, כולל Walmart, Softbank, Airbus, Microsoft, Moody's, Cisco ו- Barclays.

מיטב מקומות העבודה בישראל. גוגל היא עדיין החברה הטובה ביותר לעבוד בישראל, עם פייסבוק השני כמו בשנה שעברה. אבל מיקרוסופט קפצה עשרה מקומות למקום השלישי, תוך שהיא מחליקה את אינטל, שהגיעה למקום השביעי. רשימת דן אנד ברדסטריט מנתחת שכר, הטבות, פיתוח קריירה, תמיכה הניתנת, יציבות תעסוקתית ואיכות חיים.

משכורות הטכנולוגיה ממשיכות לעלות. הביקוש הגבוה לכישרונות טכנולוגיים בישראל ממשיך להעלות את השכר המקומי. השכר הממוצע של אנשי התוכנה בישראל ברבעון השלישי של 2018 עלה ב -6% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. מפתחי האלגוריתם הם הגבוהים ביותר ששולמו, אך נתוני המדענים היו בעלי השכר הגבוה ביותר (15%).
 

תרבות, בידור וספורט

בתים פתוחים ורחובות עמוסים. האירוע השנתי "בתים מבפנים" בירושלים הם בתים פתוחים, עם למעלה מ -100 אופציות בכל חלקי העיר. מאמר זה מדגיש את המוזיאון לאמנות בהיכל שלמה, בית קדימה, מיפל, בית הנסן ובמיוחד וילה ממילא.

בוא על האירוויזיון. עשרות אלפים צפויים להגיע לתל אביב בחודש מאי לתחרות האירוויזיון לשנת 2019. כדי לענות על הביקוש הגובר לאירוח, עיריית תל אביב שכרה ספינת תענוגות עם 500 בקתות, אשר יעגון ליד תל אביב ויספק מיטות זולות עבור רבים מהמבקרים.

צנחנית השמים בת ה -95. ואלטר בינגהאם, שדרן בערוץ שבע, חיכה עד גיל 95, לפני שהגיע לאוויר לחוויית צניחה ראשונה. מ 13,000 רגל, הוא היה עד כמה מדהים תצוגות של ארץ הקודש.

אולימפיאדת הנוער מדליות ישראליות. במשחקי הנוער האולימפיים בבואנוס איירס, זכתה השחיין אנסטסיה גורבנקו זהב במדליה אישית 200 מ 'נשים בעוד דניס לוקטב זכה ברונזה ב 200 מ' גברים חופשי. יונתן פרידמן ונועה קזדו יקאר זכו במדליית כסף אקרובטית.

אלון דיי זוכה שוב בנאסקר האירו. אלון דיי זכה לסיום מרשים לסיים את זכייתו במעגל בלגיה של זולדר ביום האחרון של העונה כדי לזכות באליפות יורו נאסקאר זו השנה השנייה ברציפות. הניצחון השביעי של השנה תואם את שיא עבור הניצחונות ביותר בעונה.


מדינת היהודים

תראי מה עשו לבית הכנסת. בית הכנסת העתיק בעין קשתות בגולן פתוח לציבור, כמעט 1200 שנה לאחר שנהרס ברעידת אדמה. 15 שנים של שחזור מעורב בD3 טכנולוגית לייזר סריקה ואת מספור ומיצוב של כל לבנים שנעקרו.

חותמות ארה"ב-ישראל לחנוכה. שגריר ארה"ב, דוד פרידמן ושר התרבות הישראלי איוב קרא, חשפו בולים חדשים במרכז החנוכי במרכז האמריקאי בירושלים. טקס מקביל שהתקיים בבית הכנסת טורו ברוד איילנד הועבר בשידור חי למיקום ירושלים.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.