יום ראשון, 25 בנובמבר 2018

החדשות הטובות של ישראל 25 בנובמבר 18.


במהדורה ה -25 לנובמבר 18 של החדשות הטובות של ישראל, נקודות השיא כוללות:

• קיימות שתי בדיקות דם ישראליות חדשות.
• נוצרי ערבי הוא השגריר החדש של ישראל באזרבייג'ן המוסלמית.
• העמותה הישראלית לאספקת סיוע למפונים משריפות בקליפורניה.
• בדיקת השמש של NASA משתמשת בטכנולוגיה ישראלית כדי ללכוד תמונות ונתונים.
• טכנולוגיה חדשה מעניקה פתרונות יעול לסופרמרקטים חדשים, לקוחות וכוכב.
• שיא חדש לכל הזמנים עבור מספר התיירים לישראל.
• מופע קומדיה ישראלי זכה בפרס אמי.
• משקל בת 3000 שנה של חצי-שקל נמצא בירושלים

הישגים רפואיים של ישראל
זיהוי דימום מוחי אושר. דיווחתי בעבר על MedyMatch של ישראל ועל Intelligent Accipio Ix שלה מלאכותית intraranranial דימום תוכנה איתור. MedyMatch (ששמה שונה ל- MaxQ AI) קיבלה כעת אישור ה- FDA ואת אישור CE למכירת המערכות שלה הן בארה"ב והן באירופה.

אישור אמריקאי לבדיקת דם ניידת. דיווחתי בעבר (8 אפריל) על PixSell של ישראל אשר קיבל מענק רב מיליון על ידי האיחוד האירופי כדי לסייע לקדם את בדיקת הדם הנייד HemoScreen. ארה"ב ה- FDA אישרה HemoScreen למכור בארה"ב. בינתיים, SightDx של ישראל השיקה בודק דם OLO שלה.

טיפול במחלת פרקינסון מתקדמת. דיווחתי בעבר על אינטקאר פארמה הישראלית, המפתחת טיפולים המבוססים על טכנולוגיית אקורדיון החדשנית שלה. סמנכ"לית אינטק, נדב נבון, סיפקה עדכון לצנרת של אינטק ב- ILTV. ניסוי שלב 3 החל כעת בטיפול בחולי פרקינסון של אינטק.

חתן מרובע עומד בחתונתו. דיווחתי בעבר על חתן משותק שהלך על האי בשלד ישראלי. עכשיו, אדיר, היה מסוגל לעמוד ליד הכלה שלו, ליאת, הודות לפתרון הניידות האחרון של "ריידק".

הטיפול הנכון נמצא בדנ"א. 2b Precise של ישראל לוקח מקורות נתונים גנטיים מהמטופל כדי לעזור לרופאים לקבוע את הטיפול הטוב ביותר עבור אנשים. 2b Precise היא שותפות עם ארה"ב מבוססי Innovation Institute ו Avera Health's GeneFolio לספק בסיס הידע pharmacogenomics עד לנקודה של טיפול.

הכשרה אורתופדית לילדים עבור 50 רופאים אפריקאים. פרופ 'מארק אידלמן ממרכז רמב"ם בחיפה הוביל קורס אימונים ייחודי בן 4 ימים באדיס אבבה. 50 רופאים מאתיופיה וממדינות שכנות למדו כיצד לתקן עיוותים אורתופדיים בילדים.

ישראל מקובלת וגלובלית

מעולים מאתיופיה ועד הפרלמנט הישראלי. פנינה טמנו-שאטה היא האישה הראשונה שנולדה באתיופיה כחברה בפרלמנט הישראלי. פנינה עלתה לישראל ב -1984 בגיל 3 במהלך מבצע משה. היא מספרת על העלייה שלה ועל עבודתה לעזור לעולים אחרים להשתלב.

ספרי אודיו לילדים עם קשיי קריאה. פרויקט אודיו ישראל מספק לילדים בעלי קשיי קריאה גישה חופשית לטקסטים בפורמט אודיו, ולא כתוב. עכשיו גם הם יכולים ליהנות מעונג של סיפורי ילדים ידועים ודמויותיהם.


תכנית הכשרה לצרכים מיוחדים. אוניברסיטת תל-אביב ואקי"ם השיקו תוכנית הכשרה לאנשים עם קשיי למידה כדי להפוך לטכנאים מקצועיים בתחום רפואת עיקור. מיומנויות כוללים טיהור, הרכבה, אריזה, והפצה של מכשירים ניתוחים שמיש מחדש וציוד.

הבחור שמציל חיות בר. אביהו שרווד מנהל את "החיות למען חיות הבר" בגן החיות היוקרתי, שהוקם על ידי צבי אדיב, במושב אלישמע, במרכז הארץ. אביהו מנסה להציל כל חיה שנפצעה ולהכניס אותה לטבע - כ -3,000 - 4,000 בעלי חיים בשנה.

שגריר ישראל הערבי הנוצרי באזרבייג'אן המוסלמית. ישראל מינתה את ג'ורג 'דיק, ערבי נוצרי, כשגריר הבא של המדינה לאזרביג'אן. יליד יפו (יפו), שימש בעבר כסגן שגריר בניגריה ובנורבגיה.

זכייה בוויכוח. צוות דיון ישראלי לנוער עמד בראש תחרות האירופאית של EurOpen 2018 בשטוטגרט, גרמניה, וניצח מול 30 קבוצות נוספות. ארבעת חבריה של ישראל 1 עשו היסטוריה על ידי הפיכתם לקבוצה הראשונה מישראל כדי לזכות בטורניר.

הפרלמנט הבינלאומי של ישראל. ישראל מארחת את האיחוד הבין-פרלמנטרי (IPU) לכנס בנושא קידום החדשנות. נוסדה בשנת 1889, IPU מייצג את הפרלמנטים הלאומיים של 178 מדינות והוא הפורום הקבוע למשא ומתן פוליטי רב-צדדי. זו הפעם הראשונה שמדינת ישראל אירחה את ה- IPU.

תרגיל ההצלה הבינלאומי הגדול ביותר. ב -4 בנובמבר, יחידת העילית של חיל האוויר, יחידת החירום וההצלה 669, אירחה יחידות עילית מארה"ב, איטליה, קרואטיה, צ'כיה, קנדה והולנד בתרגיל ההצלה הגדול ביותר בישראל. 669 היחידה הצילה בעבר מעל 10,000 אנשים ברחבי העולם.

הימנעות משבר המים של הודו. סנדיפן דסגפטא בהודו הוא דוקטורנט בביוכימיה במכון ויצמן. הוא מסכם את טכנולוגיית המים הישראלית ומאשר שישראל נכונה בצדק להיות השותף האסטרטגי של הודו כדי לסייע בהקלת משבר המים שלה, שמשפיע על כ -600 מיליון בני אדם.

עזרה עבור המפונים wildfire קליפורני. עמותת "ישראיד" הישראלית שלחה צוות תגובה חירום לקליפורניה בעקבות שריפות האש הקטלניות וההרסניות. ישראייד תחלק את חומרי הסיוע למשפחות באוכלוסיות זמניות ותתחיל בפעילות לקידום החוסן וההתאוששות של הקהילה.

מדע וטכנולוגיה

ההמצאה הטובה ביותר של 2018. דיווחתי בעבר על בקבוק ננובה חדש .Nanobébé יש עכשיו מוכר על ידי מגזין TIME ומופיע על העטיפה של העלון האחרון שלה כאחד ההמצאות הטובות ביותר של השנה. TIME דורג מקוריות, יצירתיות, השפעה, שאפתנות ויעילות.

פורסייט זוכה בפרס החדשנות של CES. דיווחתי בעבר על Quadsight מצלמה מבוססי מערכות ראייה מ foresight של ישראל. QuadSight זכה בשם לשנת 2019 CES חדשנות פרס honoree ב רכב המודיעין ואת עצמי נהיגה טכנולוגיה בקטגוריה.

אפילו חדשנות טובה יותר. דיווחתי בעבר כי Innoviz ישראל זכתה בפרס CES חדשנות עבור חדשנית InnovizPro High Definition מוצק המדינה LiDAR שלה (אור הדמיה, איתור, ו Ranging). השנה, Innoviz הלך אפילו טוב יותר, לזכות בפרס CES הטוב של חדשנות.

יותר דלק למונשל ישראלי. סילבן אדאמס, איש העסקים המיליארדר הקנדי-ישראלי, שהביא את תחרות הג'ירו ד'איטליה לישראל בתחילת השנה, הצטרף לפרויקט של SpaceIL להנחית חללית על הירח. הוא גם תורם 5 מיליון דולר לפרויקט.

צילום השמש. חיישן צילום פריצת דרך שפותח על ידי מגדל ג'אז של ישראל הוא על גבי החללית של נאס"א פרקר. CMOS (חיישן מתכת-תחמוצת-מוליך למחצה) משלב תמונות ברזולוציה גבוהה של האטמוספרה של השמש, כולל פליטות המונית (CME) והרוח הסולארית.

קישוריות פס רחב ברחבי סין. רשת לווין גילת הישראלית כבר פורסת את פלטפורמת היישומים שלה, SkyEdge II-c בסין. במהלך 2019, סין סאטקום תשתמש ברשת הקרקע של גילת כדי לפרוס את ה- CS-18 שלה ולהרחיב את שירותי הפס הרחב של CS-16 בכל רחבי סין.

סימולטורים ישראלים לפולין. מערכות אלביט של ישראל מסרו M-346 סימולטורים למשימות מלאות (FMS) ומכשירים לטיסות טיסה (FTD) לחיל האוויר הפולני. כבר בשימוש בחיל האוויר הישראלי, הם מאפשרים לצוערים להשיג בבטחה מיומנויות מתוך היכרות בסיסית עם יכולת טיסה בריבית ברמה גבוהה בזירות מורכבות.

פנינים עוקבות אחר יהלומים. דיווחתי בעבר על חברת Sky ו- Space Space הישראלית, והצלחת שלוש הננו-בוטליט הראשונות שלה, "3 יהלומים", שהושקה בחלל ביוני 2017. חברת SAS השלימה את סקירת התכנון הקריטית של הלווין של Pearls ובכוונתה להשיק 200 של אותם 2019 ו 2020.

עוד מכונית מעופפת ישראלית? חברת הסטארט-אפ הישראלית NFT מפתחת רכב להנעה אנכית ומכונית נחיתה, כלומר מכונית מעופפת. ככל הנראה, הרכב יהיה בגודל של רכב שטח גדול, המוצע בשתי גירסאות חשמליות היברידיות יהיה במחיר תחרותי נגד מכוניות רגילות. צפה בחלל הזה!

הרעיון של סטארט-אפ של תלמידים לשמור על בטיחותם של חוף הים. צוות של בני 16 ו -17 בבית הספר "ישיבת עמית נחשון" ליד בית שמש הקים סטארט-אפ לפתח להקת פרק היד שמטרתה לסייע בשמירה על חוף הים מפני טביעה. שומרי החיים יקבלו התראה אם ​​מישהו שוחה רחוק מדי או אם הוא מראה סימני מצוקה.

צמצום פסולת מזון וקניות. סופרמרקטים בארה"ב לזרוק 25 מיליון טונות של מזון מדי שנה. חברת הסטארט-אפ הישראלית "וואסטילס" מפצצת בזבוז מזון ובעלויות קניות. המערכת מאפשרת לסופרמרקטים להוריד מחירים של מוצרים בסמוך למועד פקיעתם.
הביו-טואלט. דיווחתי בעבר על HomeBiogas בישראל, יצרנית מערכות ביוגז קטנות. לרגל יום השירותים העולמי, הוםיוגיאס השיקה את ביו-שירותים בג'לטפאגואה, בגוואטמלה ובקהילות מחוץ לרשת בישראל. המעיין הופך גם פסולת בני אדם וגם נייר לגז בישול.

כלכלה ועסקים

קרן דולר למפעילי סטארט-אפ בצפון הארץ. קרן "כרמל" של אוניברסיטת חיפה גייסה כמיליון דולר כדי למשוך יזמים לחיפה ולצפון הארץ. היא כוללת 100 אלף דולר לתמיכה בסארה, חברת סטארט-אפ לחזון תת-קרקעי, בפיתוח יישומים לגז, נפט וגידול דגים.

שיא התיירות השנתי שבור. מספר התיירים הנכנסים לישראל עלה על שיא של 3.6 מיליון איש בשנה שעברה, ומשרד התיירות צופה כי סך הכל יעלה על ארבעה מיליון דולר עד סוף דצמבר. עליות משמעותיות כוללות 90% מפולין, 40% מצ'כיה, רומניה הונגריה ו -35% מאיטליה.

עד 250,000 ליש"ט לפרויקטים משותפים בין בריטניה לישראל. ממשלות בריטניה וישראל הקימו קרן בהיקף של מעל 2 מיליון ליש"ט לעידוד מיזמים עסקיים משותפים בין בריטניה וישראל. הם הזמינו יזמים בפיתוח טכנולוגיה חדשה כדי לצוות ולהציע עבור מענקים עד 250,000 £ כדי לסייע לשלם עבור המאמצים העסקיים שיתופית.
https://jewishnews.timesofisrael.com/uk-israel-tech-teams-offered-25k-grants-through-bilateral-innovation-deal/

המשלחת בבריטניה מבקשת חדשנות ישראלית. בכירי בריטניה מאסטרקארד וסיטי הגיעו לישראל במסגרת משלחת שאורגנה על ידי לשכת המסחר של בריטניה ישראל עסקים (UKIB). הם יפגשו עם ענקי טכנולוגיה ישראלים, חברות סטארט-אפ, משקיעים וכו '. עסקים רבים בבריטניה מחפשים שותפים ישראלים אחרי Brexit.

ברוכים הבאים למיסיסיפי. דיווחתי בעבר, כאשר מושל מיסיסיפי פיל בריאן הוביל משלחת פיתוח עסקי לישראל. הנגיד בריאן חוזר שוב בביקורו הרביעי, עם משלחת גדולה של מנהיגים כלכליים לפיתוח המדינה ומנהלי עסקים פרטיים.

אנרגיה ישראלית ואגרו-טק לאנגולה. ישראל תשקיע 60 מיליון דולר במגזרים שונים באנגולה, כולל הקמת תחנת כוח סולארית של 50 מגה-וואט. ישראל השקיעה כבר 300 מיליון דולר במגזר החקלאי באנגולה מאז שנת 2014.

קבלת ערך טוב ממסעות פרסום. חברת סטארט-אפ הישראלית טרנדמון מנתחת את מסעות הפרסום של החברה ויכולה לסייע במניעת בזבוז כסף. מנכ"ל טרנדמון, אבישי שרון, הסביר עוד על ILTV.

עטורת הפרסים כלים עסקיים. הסטארט-אפ הישראלי קמיליו מצייד עסקים קטנים עם הכלים להתחרות בחברות הגדולות באינטרנט. אחת מדלויט, 50 החברות הישראליות בעלות הצמיחה המהירה ביותר, זכתה בקמילו רק בפרסים מצטיינים של אקסלנס בפסגת החיפוש המקומי של סינדיא שהתקיימה בדוברובניק, קרואטיה.

המשביר הקמעונאי העליון בישראל. לאחרונה דיווחתי על Ladingo בישראל ועל הפלטפורמה שלה כדי להפחית באופן משמעותי את עלויות המשלוח והטיפול. Ladingo זכה בפרס ראשון בתחרות האתחול הקמעונאית. 1200 נציגים מ -25 מדינות השתתפו בכנס המוביל בישראל בנושא טכנולוגיה קמעונאית.

תרבות, בידור וספורט

מתתיהו יורד למחתרת. זמר הרגאיי היהודי-אמריקני, מתיסיהו, יוצא לסיבוב הופעות עולמי עם האלבום האחרון שלו, "Undercurrent", חוזר לישראל עם קונצרט ב -2 בדצמבר במערת צדקיהו בירושלים. הוא גם מארח ערבים אינטימיים על ברים וחללים במהלך הסיור הישראלי שלו.

נטע מופיעה במסיבת יום העצמאות של ישראל. אוהדי האירוויזיון בלונדון זכו להופעה של כוכבת השנה הישראלית, נטע, במשרד הראשי של בריטיש איירווייס. האירוע חגג 70 שנה לעצמאות ישראל ולמעלה מ -80 שנה של בריטיש איירווייס לטוס לתל אביב.

הסדרה הישראלית זוכה לאמי הבינלאומי. את המופע הישראלי Nevsu זכה בסדרה קומדיה הטובה ביותר ב 46 השנתי השנתי אמי פרסים בניו יורק. נבסו מתארת ​​נישואים בין גבר אתיופי לבין יהודייה אשכנזית.

שביל הים התיכון. שביל הים התיכון של ישראל הוא פרויקט מרגש להוספת מסלולי הטבע המרשימים של ישראל. בשנת 2019, מטיילים יוכלו ליהנות מ34 ק"מ הראשונים של שביל החוף 240 ק"מ (150 מייל) מראש הנקרה בצפון עד זיקים בדרום.

מדינת היהודים

אבן 1 במפקד בית המקדש. ארכיאולוגים מנפים אדמה שמקורה מיסודות הכותל, מצאו משקולת אבן חצי-שקלית חרותה "בקעה" בעברית עתיקה. בקעה מוזכר בתנ"ך שמות 38, פסוק 26: "אחד בקע לכל ראש; כלומר חצי שקל ". אבן בקע שימשה במפקד לפני 3000 שנה.

הקשר היהודי לירושלים. חברת הקונגרס איליאנה רוס-להטינן נשאה נאום נלהב מרצפת בית-הכנסת על חשיבותן של התגליות הארכיאולוגיות של ירושלים העתיקה באתר עיר דוד. היא אישרה מחדש את הקשר הבלתי נמנע של העם היהודי לעיר הקודש כעובדה היסטורית.

ארוחת חג ההודיה עבור 1000 חיילים בודדים. מדי שנה מארח המרכז החייל הבודד את ארוחת חג ההודיה לכמעט 1,000 חיילים בודדים מכל רחבי העולם. חגיגה זו מעריכה את כל הטוב בחיינו ומודה לחיילים הבודדים שמגינים על ישראל.

הפיכת "משבר" לשבת יפה. אם נתקלתם בדו"חות זדוניים על הבעיות בטיסה מאוחרת של "אל-על" LY002 מניו יורק לתל אביב, אנא קראו את החשבונות המרוממים (במיוחד את השני) של מה שקרה באמת.

יצחק נבון. עכשיו, שתחנת הרכבת של יצחק נבון בירושלים, מתאר מאמר זה יפה את האיש ששימש כנשיא החמישי של ישראל בין השנים 1978 ל -1983, ונפטר בשנת 2015. משפחתו התגוררה בירושלים למעלה מ -300 שנה והוא היה שוטף בערבית, עברית, לאדינו, צרפתית ואנגלית.

כנס ירושלים של רבני אירופה. הנשיא ראובן ריבלין אירח את ראשי ועידת הרבנים האירופיים - הברית הרבנית האורתודוקסית העיקרית באירופה, הכוללת למעלה מ -700 קהילות. הרב הראשי של מוסקווה הציג את נשיא ישראל בתלמוד חדש, ברוסית.

ישראל לעולם לא מוותרת. צה"ל מפרסם את מחויבותו המוסרית לאתר את כל האנשים החסרים, האסירים והנופלים שקבורתם אינה ידועה. באמצעות טכנולוגיה חדשה, נמצאו שרידי חיל האוויר הישראלי, יאיר מרדכי נווה (לייפר), שנפטר כשהמטוס התרסק לכנרת לפני 56 שנה.

חנוכה בישראל. חנוכה בישראל (2 - 10 בדצמבר) הוא פסטיבל חשוב ואיקוני, שנחגג באופן נרחב ומסומן באירועים סמליים רבים, מנהגים וכמובן מזונות. ישנם אירועים לאומיים רבים, סיורים, מאכלים מסורתיים כגון סופגניות (סופגניות) ו latkes ניתן לראות בכל מקום.

התקווה - ההמנון הלאומי של ישראל. הנה אתר נהדר לכל מה שאתה רוצה לדעת על ההמנון הלאומי של ישראל - התקווה. הוא כולל מילים עבריות עם תעתיק ותרגום לאנגלית, בתוספת קישורים לרקע ההיסטורי ו -15 סרטונים ייחודיים.
https://jr.co.il/hatikva.htm

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.