יום ראשון, 2 בפברואר 2020

החדשות הטובות של ישראל 02 בפברואר 20.


במהדורה ה -2 בפברואר 2020 של החדשות הטובות של ישראל, השיאים כוללים:

• התפתחויות חיוניות בישראל למניעת התפשטות נגיפים קטלניים.
• חידוש ישראלי יכול לשנות לטובה את מחלת הכרונית של הכליות.
• ישראלים מפתחים פתרונות למאבק באסון הסביבתי של אוסטרליה.
• תערוכת תל אביב שחובה לצפייה של 45 חידושים מובילים בישראל.
• שתי דוגמאות ישראליות לאפשרויות המדהימות של מציאות מדומה.
• בריטניה עוזבת את האיחוד האירופי ומחזקת את הקשרים עם ישראל.
• שתי מדליות זהב נוספות לג'ודוקאים ישראלים.
• ניצולת השואה מתבוננת בגאווה בנכד טייס צה"ל טס מעל ביתה הישראלי.

ההישגים הרפואיים של ישראל

תעדוף חיסון נגד שפעת. חברת הבריאות הישראלית מכבי הצטרפה לשיתוף פעולה עם חברת המדיאל EarlySign הישראלית. מכבי תשלב את אלגוריתם השפעת של EarlySign, המסמן אנשים בסיכון גבוה לפתח סיבוכים הקשורים לשפעת, כדי למקד אותם במסע החיסון שלה.

מסכות חדשות שיסייעו במניעת התפשטות וירוס קורונה. הסטארט-אפים הישראלים סונוביה וארגמן במרוץ לייצר גרסאות ייצור של טקסטיל ומסכות הביו-מעכבות והאנטי-ויראליות שלהם. הם יכולים להיות כלי מניעה חיוניים במגיפות כמו נגיף הווארוהון הווהאני הקטלני.

ניסוי טוב נוסף של סריקת כמוסות במעי הגס. צ'ק-קאפ הישראלית הודיעה על תוצאות חיוביות ממחקר הפיילוט האחרון שלה בארה"ב בנושא מערכת כמוסות המעי הגס C-Scan. המחקר במרכז הכפול השיג עמדות קצה ראשוניות (בטיחותיות) וגם משניות (שביעות רצון מטופלת וביצועים). C-Scan כבר מאושר על ידי CE.

הצלחה בשלב 3 לקרם אקנה. בהמשך לניסויים טובים של שלב 2, סול-ג'ל של ישראל דיווח על תוצאות מצוינות ממחקרים קליניים מרכזיים בשלב 3 של הטיפול ב- Twyneo בחולים עם אקנה וולגריס. הניסוי הפחית באופן משמעותי אקנה בינוני עד חמור בקרב 858 חולים בני תשע ומעלה.

טיפול במחלות גנטיות. חברת אמנדו ביו-טיפולית שהוקמה בישראל, שבסיסה בניו יורק, עושה שימוש בהנדסת חלבונים לעריכת גנים מדויקים, לטיפול בהפרעות ומחלות גנטיות מסוימות. יש לו שבעה טיפולים בשלבי התפתחות מוקדמים. אמנדו גייסה ממש 61 מיליון דולר.

גילוי אופטי ממוצרי שרימפס. מדענים מאוניברסיטת בן גוריון ומכון ויצמן גילו כיצד שרימפס יכול להיראות במעמקי הים העכורים. הציפוי הבי-קריסטל של גלאי האור הרשתית שלהם עשוי לעודד פיתוח של ציפויים אופטיים חדשים וצבעים מיוחדים.

עוד על צילומי רנטגן בעלות נמוכה. כפי שפורסם בעבר, ננוקס הישראלית פיתחה טכנולוגיה כדי להוזיל את עלויות הדמיה של רנטגן ולהנגיש אותה יותר לעולם המתפתח. ננוקס קיבלה לאחרונה מימון של 26 מיליון דולר עבור מכשיר הרנטגן הדיגיטלי Nanox.Arc שלה ותוכנת Nanox.Cloud הנלווית.

סוף עתידי לדיאליזה. חוקרים במרכז הרפואי שיבא מצאו כי ניתן להצעיר את הכליות הפגועות על ידי חילוץ תאי גזע בכליות בריאים מתאים חולים, הכפלת התאים הבריאים במעבדה והכנסתם מחדש לכליה. ה- KidneyCure של ישראל החלו בניסויים אנושיים.

ישראל היא מכילה וכוללת:

נשים בעלות עלייה בהכנסות החרדיות. המכון הישראלי לדמוקרטיה דיווח כי נשים חרדיות רודפות יותר אחרי השכלה גבוהה ומשתלבות בכוח העבודה בישראל. זה הביא לעלייה של 10% בהכנסות המשפחות החרדיות בשנת 2017 לעומת 5% עבור הלא חרדים.

מחבר את פער המימון. כדי לסייע לארגוני צדקה, הארגון ללא מטרות רווח "אוגן" אמור לספק הלוואות לגישור של 70 מיליון דולר עבור עמותות הממתינות לכספי המדינה המובטחים מתקציב 2020 המתעכב.

פרופסורים אמריקאים מבקרים באוניברסיטאות בישראל. הקרן הקיימת לישראל הביאה לישראל 28 פרופסורים מאוניברסיטאות ומכללות ברחבי ארה"ב. תכנית המלגות של הפקולטה לקק"ל מקשרת בין חוקרים אמריקאים לבין הפקולטה הישראלית שלהם, כדי לקדם מחקר משותף, להקים תכניות חילופי דברים ולראות את המדינה.

המערכת הישראלית מגנה על המטוס של נשיא צרפת. נשיא צרפת עמנואל מקרון נכח בהנצחת 75 שנה לשחרור אושוויץ בירקנאו. כשהמטוס שלו הגיע לנמל התעופה בן גוריון בתל אביב, מערכת ההגנה J-Music של אלביט נראתה בחלק התחתון של איירבוס A330.

הנסיך צ'רלס אומר כי ישראל מנהלת את שירות הבריאות בבריטניה. כשהיה בישראל אמר הנסיך המלכותי של בריטניה, "נראה לי שהגאונות הישראלית שומרת על כל מבנה ה- NHS יחד עם הרבה מאוד טכנולוגיות אחרות". הוא קיבל מצגות של חידושים ישראליים WaterGen, HomeBiogas ו- Sniff Phone.

האקתון לפתרונות מדבר אוסטרליה. יזמי טק ישראלים, מתכנתים, זואולוגים, מומחי מים וסביבה משתתפים בהאקתון בן 15 שעות (אירוע סדנת עיצוב מוצר) בתל אביב במטרה למצוא דרכים שיעזרו לאוסטרליה להתמודד עם השלכות האסון הסביבתי מדורותיה.

מד"א מציע עזרה לנפגעי רעידות אדמה טורקיות. אלי בין, מנכ"ל מגן דוד אדום (MDA), הציע סיוע לסהר האדום הטורקי בעקבות רעידת האדמה בעוצמה 6.9 שפקדה את מחוז אלזיג בטורקיה. הרעידה החזקה הביאה ליותר מאלף נפגעים.

מדעי הטכנולוגיה

מציגה חדשנות ישראלית. 75,000 מבקרים כבר ביקרו במרכז פרס לשלום וחדשנות בתל אביב מאז שנפתח בפברואר. בכל שנה הוא בוחר 45 מהסטארט-אפים המרגשים ביותר שיציגו בישראל.

חברות מים חדשניות. שני חברות סטארט-אפ ישראליות מרגשות לניהול מים במרכז החדשנות של פרס כוללות את ברמד וקנדו - אף אחת מהן לא הוצגה בעבר בעלון זה. מערכות הבקרה של ברמד מותקנות ב -86 מדינות. חיישני השפכים של קנדו מצביעים על מקורות הזיהום (וידאו נהדר).

השקה מים בכל מקום. עלון זה דיווח בעבר על נתיבי המים של ישראל והפרויקטים שלה להביא פתרונות מים לאפריקה. חברה ישראלית אחרת, Water Ways Technologies, מספקת פתרונות השקיה ברחבי העולם והמנכ"ל אוהד הבר העביר מצגת לאחרונה למשקיעים בוויניפג.

איתור גשרים ומנהרות לקויים. גשרים מכווצים הרגו אנשים בפלורידה, סין, צ'ילה, איטליה, מיאנמר וטייוואן. על פי הערכות, 47,000 מהגשרים בארה"ב לוקים בחסר. ההפעלה הישראלית דינמית תשתית מספקת "דו"ח רפואי" תלת-ממדי בזמן אמת על בריאותם של גשרים, מנהרות וכבישים מוגבהים.

מעקב אחר זיהום מים בזמן אמת. חוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון בישראל, פיתחו חיישן חנקה אופטי, המבוסס על ספקטרוסקופיית ספיגה. זה נותן לחקלאים מדידה רציפה בזמן אמת של רמות החנקה בקרקע ובכך מייעל את דישון היבולים ומפחית את הסיכון להרעלת מי תהום.

מאות טורבינות רוח חדשות לגולן. משרד הביטחון ומשרד התשתיות אמורים לספק מימון של 250 מיליון שקל לסייע בבניית חוות רוח ברמת הגולן. היא כוללת טכנולוגיה למניעת שיבוש פעילות צה"ל וחיל-האוויר ותסייע בהשגת יעד 2030 מתחדשים של ישראל.

המבורגרים תאיים טבעוניים מודפסים בתלת מימד. קבוצת המסעדות ההמבורגר הישראלית בורגוס בורגר בר (BBB) ​​הצטרפה לשיתוף פעולה עם חברת הסטארט-אפ ההמבורגר התלת-ממדית הישראלית SavorEat (לשעבר שף-איט). ברגע שהמבורגרים טבעוניים של SavorEat יהיו מוכנים לשווק, BBB תשווק באופן בלעדי את ההמבורגר - שתוכנן לאמצע שנת 2021.

עברו על הסרט. TetaVi הישראלית פיתחה טכנולוגיית מציאות מדומה "נפחית" המייצרת הולוגרמות נאמנות לחיים בהן הצופים יכולים לטבול את עצמם. 4-8 מצלמות עומק ניידות מצלמות קטעי וידיאו ברזולוציה גבוהה מאוד כדי להפוך סרט VR שהצופים יכולים לקום ולהיכנס פנימה.

תהיה איפה שאתה רוצה להיות. Spectalix של ישראל פיתחה טכנולוגיה שיכולה להעביר תמונות נעות של אנשים או חפצים מסרטון מוקלט בטלפון נייד לרקע וידאו חדש. למשל אתה מנגן בפסנתר בבית שלך ונראה כאילו מופיע באולם קרנגי. יש לו יישומים מסחריים רבים.

כוח VIMEO. Vimeo יצאה לראשונה בפלטפורמה חדשה שנועדה לעזור לקריאייטיב לייצר קטעי וידאו הניתנים לשיתוף תוך צורה קצרה תוך דקות. Vimeo Create מופעלת על ידי טכנולוגיית AI מבית Magisto שהוקמה בישראל, והיא רכשה באפריל 2019 בסביבות 200 מיליון דולר.

ניטור מקיף בבית. Vayyar של ישראל פיתחה טכנולוגיה מדהימה. מערכת הבית של Vayyar בודקת את הפגיעים בסיכון לנפילה (כל אירוע שמתריע), התראות על פולשים, מנתחת איכות שינה, מדליקה אורות, מזגן וכו '. הכל רק עם חיישנים (ללא מצלמות או לבישות).

עוזר להפוך את הנהיגה לבטוחה יותר. ג'ונגו של ישראל זכה ב"חדשנות המכוניות המחוברות של השנה "בפרסי IoT פורצי הדרך לשנת 2020 על פיתרון הניטור של הנהג CoDriver בתא הנוסעים המסייע להפוך את כלי הרכב לבטוחים יותר. ענקית קוואלקום האמריקאית אמורה להתקין את CoDriver בפלטפורמות תא הטייס לרכב Snapdragon.

כלכלה ועסק

השותפות האסטרטגית החדשה של בריטניה וישראל. הדו"ח החדש של BICOM, בריטניה וישראל: השותפות האסטרטגית החדשה מראה כי הסחר הבריטי עם ישראל צומח ויחסים דו-צדדיים מתרחבים בתחום הביטחון, המדע, הטכנולוגיה, העסקים והסייבר. זה מדגיש שותפות אסטרטגית חדשה בין המדינות.

חממה סינית עבור חברות סטארט-אפ אוטונומיות ישראליות. מאיץ חדש הושק לקידום סטארט-אפים אוטומטיים ישראלים בסין. הוא יכלול 10 משתתפים, המתמקדים בכלי רכב אוטונומיים, חווית נהג והדפסת תלת מימד. המאיץ שואף לקצר את זמן החברות לשוק במדינות.

מסיליקון ואדי לעמק הסיליקון. ICON העמותה הישראלית הקימה את עמק הסיליקון 101 (SV101) תוכנית טבילה עבור יזמים ישראלים הבוחנת התרחבות אפשרית לעמק הסיליקון. הקבוצה האחרונה של עשרה סטארט-אפים חדשים של SV101 נבחרת כעת.

מיקרוסופט תשיק את מרכז הנתונים הישראלי. חברת מיקרוסופט הודיעה על כוונתה להקים מרכז נתונים בישראל - מרכז הנתונים הראשון כזה שהוקם כאן על ידי אחת מחמש ענקיות הטק הגדולות. מרכז הנתונים של מיקרוסופט יספק שירותי ענן ללקוחות ישראלים. אורקל אמרה גם שתקים מרכז נתונים בישראל.

מימוש המונים באבו דאבי ובירושלים. ג'ון מדבד מ- OurCrowd הישראלי היה מראשוני בעלי ההון סיכון הישראלים שדיברו בגלוי בכנס משקיעים במפרץ. הנה רעיון שלו באירוע. בנוסף, פרטים על פסגת המשקיעים העולמית של OurCrowd בירושלים ב -13 בפברואר 2020.

עוד מעריצים רבים. חברת מינוטי מדיה, שהוקמה בישראל ומוקמה בלונדון (נקראה בעבר 90 דק ') רכשה זה עתה את FanSided Ltd., רשת של אתרי ספורט, בידור ואורח חיים ממוקדי פנדום. זו ההשתלטות הרביעית של Minute Media בשנתיים. שליש מ230 עובדים במרכז המו"פ של תל אביב.

בונדסליגה קונה בחברת טק ישראלית. DFL Deutsche Fußball Liga GmbH, האחראי על הליגה הגרמנית בכדורגל (בונדסליגה), קנה מניות ב- MOVEZ AI בישראל. האפליקציה של MOVEZ תעלה בקרוב באמצעות ראיית מחשב ו- AI בכדי להעריך את כישורי השחקן בספורט עם כדור, כולל כדורסל וכדורגל.

תשלומים ישראלים עבור קנדה. טיפלטי של ישראל (בעברית "טיפלתי בזה") משרדים בישראל, קליפורניה ועכשיו ונקובר, קנדה. שירות האוטומציה של ענפי התשלומים מבוססי הענן של טיפלטי מעבד עסקאות מעל 8 מיליארד דולר בשנה. בין לקוחותיה נמנים אמזון, וימאו, פורסקוור וטוויטר.

תרבות, בידור וספורט

התלהבות, שלפוחית, צריבה. מרכז הבמה - התיאטרון הקבוע בישראל באנגלית ברעננה - מקיים מופעים של גמר פרס פוליצר "Rapture, Blister, Burn", שנכתב על ידי ג'ינה גיונפרידו.

שמורות טבע חדשות ביהודה ושומרון. ישראל אישרה שבע שמורות טבע חדשות ביהודה ושומרון - הראשונה מאז שנות התשעים. בנוסף, יורחבו 12 עתודות קיימות. האתרים החדשים נמצאים במערת אריאל, ואדי אוג, ואדי מלחה, נהר הירדן הדרומי, נחל ביטרונות, נחל תרצה ורותם-משכיות.

טעם העמקים. בפסטיבל הטעם של העמקים השנתי ה -16, (2 - 22 בפברואר), משפחות יכולות ליהנות מנופים עוצרי נשימה, מסלולי טיול, מסעדות איכותיות והופעות נהדרות. זה מחבר בין מסעדות, יקבים וחוות מקומיות ומביא אורחים לשבילי טבע KKL-JNF ונחל הקישון.

המסעדות המובילות בישראל. המהדורה האחרונה של לה ליסט - "מבחר המסעדות הטוב בעולם" - כוללת 13 מקומות ישראלים. המסעדה הישראלית הבכירה היא לומינה של מאיר אדוני, "שמשלבת אוכל משובח עם סיבוב ים תיכוני כשר". גם המסעדה Blue Sky שלו במלון קרלטון בתל אביב הכין את הרשימה.

אלוף האגרוף בעולם לשעבר הרב מלמד הגנה עצמית. יורי פורמן של ישראל החזיק בתואר העולמי לאגרוף האגרוף העולמי משנת 2009 עד 2010. בשנת 2014 הוא הוסמך לרב אורתודוקסי. בימים אלה הוא מעביר שיעורי הגנה עצמית בברוקלין עבור חברי קהילות יהודיות פגיעות.

צוות האופניים הישראלי משתמש בהיי-טק ישראלי. האקדמיה הישראלית לרכיבה על אופניים (המכונה כעת מחדש בשם Nation Start-Up Israel) תשתמש בחזון מחשבים ובטכנולוגיות AI מבית Physimax בישראל כדי ליצור תכניות אימונים מותאמות אישית לטור דה פראנס 2020. רוכבי האופניים ילבשו גם את מכשיר פיקוח הסימנים החיוניים מ- Biobeat של ישראל.

הג'ודוקאים הישראלים זוכים בזהב בפרס הגדול של תל אביב. הג'ודוקאים הישראלים אורי ששון ופיטר פאלצ'יק לקחו הביתה שתי מדליות זהב בפרס הגדול של תל אביב, וזכו בקטגוריות של מעל 100 ק"ג ותחת 100 ק"ג, בהתאמה. לאחר מכן הם דיברו על כך שההצלחה שלהם מעוררת השראה בילדים ישראלים.

המדינה היהודית

פונה לחיילים בודדים משוחררים. ארגון הצדקה הישראלי בומרנג תומך ב -500 מתוך 3,000 חיילים בודדים שהשתחררו מצה"ל בכל שנה בחיפוש עבודה, אימונים, בעיות בריאות, ציוד וכו '. לאחרונה השיקה את פרויקט "משלי" לתמיכה באלף חיילים לשעבר ולהקים מוקד טלפוני שירות קו עזרה.

היסטוריות בעל פה של יהודי ספרד. הספרייה הלאומית החלה לפרסם היסטוריות בעל פה מיוזמת "קולות ספרדים", האוסף הדיגיטלי הראשון שמתעד ומשמר את סיפורי החיים של יהודים שחיו במדינות ערב ואסלאם. זה כולל קטעי וידיאו ושמע של ראיונות, בתוספת צילומי ארכיון.

ניצול השואה רואה בנכד טס כטייס צה"ל. לילה בת 89 לא רק שרדה את השואה, היא הגיעה לישראל, שם הקימה משפחה וכעת היא סבתו הגאה של טייס של חיל האוויר הישראלי. בסרטון הנוגע ללב הזה היא צופה בזמן שנכדה טס מעל ביתה הישראלי.

מענק להחזר אתחול כדי לסייע בהפעלה חדשה. מאז השקת 2016, בונה אתרי האינטרנט של חברת Elementor עבור וורדפרס כבר למעלה מ -3 מיליון התקנות ב -180 מדינות. מייסד שותף יהודי אורתודוקסי יוני לוקסנברג החזיר כעת את מענק ההשקעה של 20,000 שקל שקיבל מהחממה קמאטק כדי שזה יוכל להועיל לסטארטאפים חדשים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.